KONTAKT: 530266280 LUB: MARILL.SKLEP@GMAIL.COM / DARMOWA DOSTAWA OD 99ZŁ

Szukaj

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Konrad, 28 kwiecień 2021
Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Jest kilka różnych sposobów, w jaki można zmierzyć rozmiar obrączki lub pierścionka. Pierwszym najbardziej powszechnym sposobem jest udanie się do jubilera i poproszenie o zmierzenie rozmiaru miarą jubilerską. Występują trzy różne miary z różną symboliką: Europejska, Brytyjska, Amerykańska. Każda z tych miar ma inną symbolikę. Nasze pierścionki są mierzone według Europejskiej Miary Jubilerskiej, za pomocą specjalnego trzpienia, na który nakłada się pierścionki.

Jeśli masz już pierścionek lub obrączkę to najprostszym sposobem jest zmierzenie jego średnicy za pomocą suwmiarki lub zwyklej linijki. Uzyskany wynik porównaj z naszą tablę, jeśli wymiar twój jest pomiędzy rozmiarami wybierz najbliższy większy rozmiar.

Jeśli nie masz żadnego pierścionka użyj do zmierzenia zwykłej nitki, zwróć uwagę by nie było rozciągliwa. Nitkę owić w okół palca, odetnij lub zaznacz miejsce w którym nitka dokładnie owija palec, zmierz dokładnie otrzymaną długość nitki i zamień na mm. Otrzymany wynik również porównaj do załączonej tabeli.

Mamy nadzieję, że artykuł jest dla was pomocny!