Jak dbać o biżuterię?
8.jpg

Tym razem chcemy przestawić wam kilka wskazówek w jaki sposób dbać o biżuterię.

Przede wszystkim biżuterię należy zdejmować do snu jak i kąpieli by uniknąć uszkodzeń mechanicznych np. zarysowania, załamania splotu, pogięcia delikatnych elementów.

Należy też pamiętać by nie narażać jej na różnego rodzaju detergenty; perfumy, kremy, balsamy, ponieważ każda chemia może negatywnie wpłynąć na delikatną powłokę naszej błyskotki.

Pamiętajmy, że nienoszoną biżuterię należy trzymać osobno, najlepiej w folii strunowej, by produkty wzajemnie się nie rysowały. Ponadto przechowywanie jej w ten sposób ogranicza dopływ powietrza, które wpływa na ciemnienie naszej biżuterii.

Jeśli jednak zauważymy przebarwienia możemy samodzielnie podjąć się wyczyszczenia jej z nagromadzonych tlenków. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do czyszczenia, jednak musimy pamiętać, że nie należy stosować ich do kolczyków, bransoletek, czy też naszyjników, które posiadają w sobie kamienie. Kontakt z płynem mógłby im zaszkodzić.

Zdobienia takie jak; piaskowanie, rodowanie, pozłacanie, grawer, mogą ulec wytarciu podczas noszenia. Jednak w większości przypadków da się taką powłokę odtworzyć w zakładzie jubilerskim.

Swoją ulubioną, często noszoną biżuterię możecie co kilka miesięcy oddać do złotnika, który profesjonalnie zajmie się jej wyczyszczeniem.

Pamiętajcie, że wszelkie naprawy najlepiej zlecić profesjonaliście, ponieważ każda samodzielna próba może spowodować poważniejsze uszkodzenie naszego produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl